Potrubní systémy Victaulic

 
Důvěra do každé budovy

 
 
 
 
Victaulic

Proč Victaulic

Jádrem všech výhod, které Victaulic řešení přinášejí do projektu – jako je produktivita, bezpečnost, flexibilita designu a kvalita – jsou jedinečné vlastnosti našich produktů.

Snadná údržba systému a rozšíření
Snadná údržba systému a rozšíření – přes jednoduchou demontáž spojky která umožňuje snadný přístup.
 
Snadné vyrovnání
Snadné vyrovnání – přes design, který umožňuje plné otáčení potrubí a komponenty systému před utažením.
 
Útlum hluku a vibrací
Útlum hluku a vibrací – pomocí
izolace přenosu vibrací na každém spojení.
 
Samonastavené potrubní spoje
Samonastavené potrubní spoje – spojky zachycují drážky trubek, aby udržely potrubí proti plnému tlakovému rozpínání bez nutnosti dodatečných zádržných systémů.
 
Pevnost
Pevnost – Pevná svorka spoje mezi dvěma konce trubek odolávající torznímu a pružnému zatížení.
 
Kontrakce
Kontrakce
Roztažení
Roztažení
Průhyb
Průhyb
Flexibilní – s vlastním axiálním pohybem a vychýlením vlastností u pružných spojů v systému drážky. Flexibilní spojky mohou být použity k ustálení tepelné roztažnosti a staženosti potrubí dále pak nesouososti, vypořádání, a seizmické absorpce stresu.
 
 
 
 
Technologie drážkového potrubního spoje

Technologie drážkového potrubního spoje

Jak to funguje?
Drážka je vyrobena válcováním za studena nebo frézováním konce trubky. Těsnění obsažené v tělese spojky je nataženo okolo drážkových konců spojovaných trubek a zámky v tělese spojky se nasunou do drážek.Matice se dotáhnou nástrčkovým klíčem nebo nárazovým šroubovákem.

Typy drážkových spojek

 • Pružná spojka – umožňuje kontrolovaný lineární a úhlový pohyb, který eliminuje ohyb potrubí a také jeho tepelnou roztažnost a smršťování.
 • Tuhá spojka – neumožňuje žádný pohyb, podobně jako přírubový nebo svařovaný spoj.
 
 
 

Rychlost nasazení

Potrubní drážkované systémy Victaulic vykazují 40 až 60 procentní redukci počtu hodin instalace než alternativní způsoby spojování a využívají pracovní dovednost, která může být rychle vyškolena a je dostupná v celosvětovém měřítku, čímž se výrazně sníží možnost zpoždění realizace.
Inovace, jako je patentovaná technologie Victaulic Installation-Ready™, spojují dvakrát rychleji než standardní drážkované klouby a Victaulic Catalog Pump Drops and Headers rychleji nasadí na další úroveň.

Snížit množství spojů

Victaulic snížení množství spojů

 
 
 

Přizpůsobeno pro seismický pohyb

Victaulic přizpůsobeno pro seismický pohyb

Zmírnění hluků a vibrací

Victaulic zmírnění hluků a vibrací

 
 
 

Drážka vs příruba

Požadavky na prostor
 

Problém: Uzavřené prostory
Řešení: Spojky s drážkou mají menší profil výrobku než přírubové součásti. Spojky je možné otáčet o 360 stupňů, aby se usnadnila instalace.
Požadavky na prostor
 
Proč je toto důležité?
Příruby jsou podstatně větší než drážkované mechanické spojky. Díky tomu je instalace a údržba mnohem těžší v těsných prostorech.

Redukce hmotnosti a úsporného prostoru

Problém: Překročení plánu
Řešení: S mnohem menším množstvím šroubů a matic než přírubovým spojem, může být doba instalace dramaticky snížena.
Redukce hmotnosti
 
 
 
Proč je toto důležité?

Victaulic se instaluje rychleji a snižuje dobu, po kterou je možné provádět opravy a opravy, čímž šetří peníze na náklady na práci a na zdroje. Spojky Victaulic jsou dodávány s příslušnými maticemi, šrouby a těsněním, což zjednodušuje objednávání a umístění dílů na pracovišti.

Váhové omezení
 

Problém: Těžké součásti systému
Řešení: Menší hmotnost, mechanická spojovací technika
Váhové omezení
 
 
 
 
Proč je toto důležité?

Přírubové systémy jsou téměř dvojnásobkem hmotnosti drážkovaných systémů. To nejen ztěžuje náročnou instalaci, ale přináší značné množství váhy na zavěšení.

 
 
 

Victaulic systémy

 
 
 

Victaulic® systémové řešení

Victaulic nabízí řešení spojování a řízení průtoku pro každý potrubní materiál použitý na vašem projektu. A všechny naše produktové řady nabízejí tytéž výhody, jaké jsou známy pro společnost Victaulic – jsou rychlé, snadno použitelné, přizpůsobitelné, škálovatelné, udržovatelné a bezpečné.

Drážkované pro uhlíkovou ocel

Společnost Victaulic nabízí systémy pro aplikace HVAC i požární ochrany. Oba systémy zahrnují celou řadu drážkovaných spojů, armatur, ventilů a příslušenství, stejně jako řadu nástrojů pro drážkování potrubí.

 • Vyžadují v průměru o 45 procent méně lidských hodin než potřebují se svařováním.
 • Odstraňují vysoké náklady pro požární hlídky a nebezpečné výpary a plameny
 • Snižují manipulaci s materiálem o 30 – 70 procent
 • Spojuje ¾“ – 60″ | DN20 – DN1525 potrubí z uhlíkové oceli

Victaulic’s drážkovaná řešení pro trubky z uhlíkové oceli zahrnují spojky Victaulic Installation-Ready™ pro ještě rychlejší a snadnější instalaci na potrubí 2“ – 12“ | DN50 DN300 a patentované řešení velkého průměru společnosti Victaulic, „Advanced Grooved System“ (AGS™) pro 14“ – 60“ | DN350 – potrubí DN1525.

Drážkování pro měď

Drážkový měděný systém Victaulic je vybaven celou řadou spojů, armatur a ventilů, stejně jako řada nástrojů pro drážkování válců. Systém měděných drážek Victaulic je tvarován za studena, což eliminuje potřebu pájení nebo tvrdého pájení.

 • Spojuje 2″ – 8″ | DN50 – DN200 Typ K, L, M nebo DWV měď
 • do 300 psi 2065 kPa 21 barů

Kromě nabídky spojů Installation Ready™ pro spojování měděných trubek nabízí společnost Victaulic potěšení, že nabízí montážní kování pro spojování měděných trubek.

Drážkování pro pozinkovanou uhlíkovou ocel

Victaulic také nabízí pozinkované drážkové spojovací produkty pro spojování pozinkovaných trubek z uhlíkové oceli. Výrobky společnosti Victaulic jsou ideální pro použití v korozivních prostředích, jako jsou systémy pro odvodnění střech. Mnohé produkty z tvárné litiny společnosti Victaulic lze dodat jako pozinkované. Další informace získáte od Victaulic.

 • Připojuje trubku DN600 až do 24″
 • Výkon se liší podle produktu, viz publikace produktu Victaulic pro více informací

Drážkování pro nerezovou ocel

Pro alternativu k měděné konstrukci zvolte spojky, ventily a armatury Victaulic z nerezové oceli typu 304 / 304L a 316 / 316L nebo z nerezavějící oceli typu 304 / 304L a 316 / 316L.

 • Spojky ¾“ – 24″ | DN20 – DN600 Typ 304 / 304L a 316 / 316L nerezová ocel
 • Výkon se liší podle produktu, viz publikace produktu Victaulic pro více informací

Vic-Press™ pro nerezovou ocel

Revoluční systém Vic-Press™ design pro SCH 10S poskytuje rychlou, snadnou a bezpečnou instalaci a údržbu. Systém Vic-Press™ je UL klasifikován podle ANSI / NSF 61 pro studený + 73 ° F | + 23 ° C a horké + 180 ° F | + 82 ° C pitné vody a ANSI / NSF 372 při použití těsnění Victaulic „E“ nebo „H“. K dispozici je také těsnění Victaulic „O“.

 • Připojuje ½“ – 2″ | DN15 – DN50 „off-the-shelf“ ASTM A312 SCH 10S potrubí
 • Do 500 psi 3450 kPa 34 barů
 • FM schváleno na 175 psi 1205 kPa 12 barů
 • Schváleno pro použití na systémech ASME B31.1, B31.3 a B31.9

Systémové řešení pro HDPE potrubí

Victaulic nabízí kompletní řadu mechanických produktů pro připojení HDPE, známého jako systém System Solution for HDPE Pipe. Systém je určen pro použití na podzemní nebo podzemní vodě.
Systém pojistky proti znečištění:

 • Spojuje HDPE trubku za polovinu doby potřebné ke spojení pojistky
 • Instalace na slunci, sníh a déšť – instalace je nezávislá na počasí
 • Splňuje nebo překračuje tlakovou hodnotu potrubí HDPE
 • Instalace s jednoduchými nástroji

Systémové řešení pro HDPE potrubí lze instalovat na HDPE s hladkým nebo drážkovaným koncem, v závislosti na velikosti. Jednoduchá nabídka se připojuje k HDPE v rozměrech až 8″ | DN200, nabídka s drážkovanou spojuje HDPE v rozměrech až 36″ | DN900.

O systému Victaulic

Potrubní spojovací systémy a systémy regulace průtoku Victaulic prošly od roku 1919 vývojem, který optimalizuje náklady na instalaci a snižuje rizika, což zajistí bezpečné a včasné dokončení projektu v rámci rozpočtu. V duchu nepřetržitých inovací, podporuje portfolio společnosti Victaulic s více než 100 000 produkty a patentovanými technologiemi, variabilní plánování a jednodušší kontrolu a údržbu jakéhokoli systému po celou dobu jeho životnosti.Systémy Victaulic nalezneme i díky odvážnému inovativnímu přístupu na mnoha známých památkách a průmyslových objektech po celém světě. Ať už jde o výškové budovy nebo hlubinné doly, naši zákazníci věří, že naše produkty prodlužují životnost systémů všech instalací i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách.

Od návrhu po uvedení do provozu, společnost Victaulic nabízí inovativní potrubní systémy a inženýrskou podporu, kterým lze vždy důvěřovat.

Všestrannější, ekonomičtější a spolehlivější systém, než je drážkový spojovací od Victalicu, na trhu v tuto chvíli není. Jeho instalace je několikanásobně rychlejší než spojování svařováním a spolehlivější než závitové nebo přírubové spoje, výsledkem čehož jsou velmi nízké instalační náklady. Systém je navržen pro válcované nebo frézované drážky na standardním potrubí nebo válcované drážky na tenkostěnném potrubí. Vlastní příprava drážek je rychlá a snadná. Lze ji provádět jak při montáži, tak ve výrobních halách vybavenými drážkovacími systémy Victaulic.

Spojky

Technologií Victaulic Installation-Ready™ se původní drážkový systém posunul na novou úroveň. Drážkovaná spojka s patentovanou technologií Victaulic se instaluje desetkrát rychleji než jakékoliv jiné způsoby spojování trubek. A v čem se liší? Před vývojem technologie Victaulic Installation-Ready se drážkované spojky musely nejdříve demontovat; odstranil se šroub s maticí, vyjmulo se těsnění, které se následně napasovalo na mezeru mezi dvěma drážkovanými konci trubek, pouzdra spojky se umístily kolem těsnění a opětovně utáhly šroubem a maticí. Spojky s technologií Victaulic Installation-Ready jsou dodávány již předpřipravené a jednoduše se na drážkovaný konec potrubí nasadí, spojí se s druhým koncem drážkovaného potrubí a utáhnou. Co dříve trvalo minuty, zabere dnes vteřiny.


FireLock EZ™ Rigid Coupling STYLE 009N

 • Úhlový spoj zajišťuje pevnost
 • Velikosti DN32 –DN300
 • Tlak až do 2517 kPa | 25 bar

FireLock™ Rigid Coupling STYLE 005H

 • Úhlový spoj zajišťuje pevnost
 • Velikosti DN32 –DN200
 • Tlak až do 2413 kPa | 24 bar

QuickVic™ Rigid Coupling STYLE 107N

 • Úhlový spoj zajišťuje pevnost
 • Velikosti DN50 –DN300
 • Tlak až do 5171 kPa | 52 bar

Zero-Flex™ Rigid Coupling STYLE 07

 • Úhlový spoj zajišťuje pevnost
 • Velikosti DN25 –DN300
 • Tlak až do 5171 kPa | 52 bar
 • Pro velikosti DN350 –DN1250, viz. AGS Style W07

QuickVic™ Flexible Coupling STYLE 177N

 • Flexibilní potrubní spoj, který umožňuje roztažení, zkracování a vychýlení
 • Velikosti DN50 –DN200
 • Tlak až do 6895 kPa | 69 bar

Flexible Coupling STYLE 77

 • Flexibilní potrubní spoj, který umožňuje roztažení, zkracování a vychýlení
 • Velikosti DN20 –DN600
 • Tlak až do 6895 kPa | 69 bar
 • Pro velikosti DN350 –DN1950, viz. AGS Style W77

Flexible Coupling STYLE 75

 • Lehká spojka pro nižší tlaky
 • Flexibilní potrubní spoj, který umožňuje roztažení, zkracování a vychýlení
 • Velikosti DN25 –DN200
 • Tlak až do 3447 kPa | 34 bar

Reducing Coupling STYLE 750

 • Nahrazuje dvě spojky a redukovanou tvarovku
 • Velikosti DN50 –DN250
 • Tlak až do 3447 kPa | 34 bar

Vic-Flange Adapter STYLE 741

 • ANSI 125 a 150, australská standardní tabulka E, PN10/16 a JIS 10K
 • Velikosti DN50 –DN600
 • Tlak až do 2068 kPa | 21 bar
 • Pro velikosti DN350 –DN600, viz. AGS Style W741
 

Tvarovky

Zavázáni inovacím, tvarovky Victaulic® FireLock ™ Installation-Ready ™ a FireLock™ IGS™ pro instalace s malým průměrem (1 palec = 2,54 cm) navazují na tradici zjednodušování a zrychlení montáže. Předěláním zastaralých závitových spojů mechanickým spojovacím systémem Victaulic zajistíme celkovou důvěru v instalaci a zvýšíme bezpečnost na pracovišti.

Tvarovky FireLock ™ Installation-Ready

NO. 101 90 ° koleno, NO. 103 45 ° koleno, NO. 102 T-kus, NO. 143 vsuvka

 • Výhody jednodílného uložení se spolehlivostí pevné spojky FireLock EZ ™ Style 009N
 • Instalace až 4krát rychlejší než tradiční spojky a armatury
 • Instalace až 10x rychlejší než závitovvými spoji
 • Dostupné od DN32 do DN65

 

Tvarovky FireLock ™

NO. 001 90° koleno, NO. 003 45° koleno, NO. 002 T-kus, NO. 006 Záslepka

 • FireLock plno průtoková kolena a t-kusy mají hydrodynamický design vyvinutý v CADu, díky kterému je délka mezi středem a koncem tvarovky oproti běžným tvarovkám kratší
 • Znatelné vyboulení umožní vodě při zachování podobné charakteristiky průtoku jako u standardní plno průtokové tvarovky plynulé otočení
 • Dostupné od DN32 – DN200

 

Standardní drážkovaná tvarovka

NO. 10 90° koleno, NO. 11 45° koleno, NO. 20 T-kus, NO. 60 Záslepka, NO. 50 Redukce koncentrický

 • Jmenovitá hodnota tlaku běžné tvarovky odpovídá hodnotě instalované spojky
 • Všechny tvarovky jsou dodávány s drážkami pro rychlou instalaci
 • Dostupné od DN20 – DN600

 

Systémy řezání otvorů

Victaulic® vyvinul koncept řezání otvorů v potrubním systému pro rychlé a snadné napojení potrubí bez svařování. Systém umožňuje přímé napojení rozvětveného potrubí na libovolném místě tam, kde je potřeba vsadit odbočku. Těsnění jsou tvarována tak, aby odpovídala vnějšímu průměru potrubí a pod tlakem zajistila požadovanou těsnost spoje.


Outlet-T STYLE 922 FireLock™

 • Zajišťuje přímé spojení potrubního systému na libovolném místě, kde může být v trubce vyřezán otvor
 • K dispozici je i odbočka s vnitřním závitem
 • Dostupný od DN32 – 73,0mm a DN65
 • Tlak až do 2068 kPa | 21 bar
 • K dispozici také s drážkovaným zakončením FireLock IGS v dimenzi DN25

Nízko profilový sprinklerový t-kus STYLE 912 FireLock™

 • Zajišťuje přímé spojení potrubního systému na libovolném místě, kde může být v trubce vyřezán otvor o velikostech DN25 -DN40
 • Tlak až do 2068 kPa | 21 bar

Mechanický t-kus a křížový t-kus STYLE 920/920N

 • Zajišťuje přímé napojení potrubního systému na libovolném místě, kde může být v trubce vyřezán otvor
 • K dispozici jsou T-kusy nebo křížové t-kusy s vnitřním závitem nebo s drážkovanou koncovkou
 • Dostupné od DN50 –DN200
 • Tlak až do 3447 kPa | 34 bar